Povodom unapređenja bezbjednosti u saobraćaju, Agencija za bezbednost saobraćaja pokrenula je kampanju pod nazivom „Bezbedno na dva točka“, s ciljem promocije biciklizma, povećanja bezbjednosti biciklista i razvoja urbane mobilnosti.
Kako ističu iz Agencije, osnovni cilj kampanje jeste smanjenje stradanja biciklista kao učesnika u saobraćajnim nezgodama, kroz edukaciju i podizanje svijesti o pravilnom i odgovornom ponašanju u saobraćaju.
Kroz ovu inicijativu biće nastavljen i intenziviran rad sa najmlađima, pa se promocija biciklizma i bezbjednog učešća u saobraćaju nastavlja i u školama, gdje će učenici imati priliku da kroz edukativne aktivnosti steknu važna znanja i navike.
The post Agencija za bezbjednost saobraćaja pokrenula kampanju „Bezbedno na dva točka“ first appeared on SANA.
The post Agencija za bezbjednost saobraćaja pokrenula kampanju „Bezbedno na dva točka“ appeared first on SANA.




