U Italiji je stradala 12-godišnja djevojčica zbog učešća u takozvanoj “igri gušenja” na TikToku, što je dodatno zabrinulo roditelje.
Psihološkinja Naida Karasalihović Bulić naglasila da takav vid igre kod neke djece može izazvati traume, koje ih može pratiti tokom čitavog života.
”
Lajk i veliki broj pregleda su glavne karike mladih. Da je ovaj trend opasan po život ukazala je i dr Biljana Đerković.
“To dijete koje guši drugo ne zna da li ono ima urođenu srčanu manu, da nema epilepsiju ili psihomotorni poremećaj. Kod takvog djeteta to stanje smanjene količine kiseonika u organizmu mnogo brže nastupa. Možda oni u toj igri ne znaju koliko dugo drže to dijete, jer nije isto prekinuti mu disanje minut ili pet. Naravno da bih tih pet minuta bilo kobno, jer se može desiti i smrt, ali u svakom slučaju, svaki nedostatak kiseonika, pa neka traje i 15 sekundi, nije dobar za naš organizam”, objasnila je dr Đerković.
Ovaj trend, pored Novog Pazara, proširio se u svim gradovima Srbije, što ukazuje na činjenicu da roditelji trebaju voditi računa šta njihova djeca rade na interentu i na koji način koriste društvene mreže, tačnije TikTok.
SANA-A. Alić
The post Strašan TikTok izazov stigao u škole u Novom Pazaru first appeared on SANA.
The post Strašan TikTok izazov stigao u škole u Novom Pazaru appeared first on SANA.