U osnovnoj školi „Avdo Međedović“ u Selakovcu obilježen je dan škole. Ova škola je počela sa radom 2007. godine. Prvobitni naziv škole je bio OŠ „Selakovac“, a od 2016. godine nosi naziv OŠ „Avdo Međedović“ u čast velikog bošnjačkog pisca.
Prisutnima se među prvima obratio direktor Safet Smailović.
„Svi prisutni znaju da naša škola nosi ime Avdo Međedović, takozvani bošnjački Homer, tako ga nazivaju u Evropi. Čovjeka koji je mnogo više poznat u Americi nego u Pazaru. O njemu se pišu knjige i na prestižnom univerzitetu Harvard u Americi. Znate dobro da je otpjevao ep koji sadrži 12.310 stihova, a ukupno Avdovo stvaralaštvo broji oko 80.000 stihova i mi se time ponosimo. Mogu da vam kažem da nas je jako zadužio i da ćemo sve učiniti da o tom čovjeku u budućnosti znamo mnogo više i da ga što više izučavamo.“
Na manifestaciji je prezentirana i knjiga „Posthumni stihovi o jednoj kajsiji“ koju je napisala učenica ove škole Selma Jašarevič. U ime izdavača knjige, prisutnima se obratio Bratislav Golić, glavni i odgovorni urednik Kulturnog izdavačkog centra „Srpska kuća“.
„Želim da vas pozdravim i da vam čestitam Dan škole, meni je posebno drago da ste se okupili u ovolikom broju i da pozdravite i da čujete Selmu Jašarević koja je objavila svoju divnu knjigu i mogu vam reći da sam vrlo ponosan što danas promovišemo njenu knjigu jer Selma je jedno izuzetno dijete koje sam ja upoznao i koja izuzetno piše. Mi ćemo Selminu knjigu predstaviti i na sajmu knjiga u Beogradu, a može se desiti da ćemo knjigu predstaviti i na sajmu knjiga u Frankfurtu. Ja ću vama poručiti, djeco, sa ovoga mjesta, da pišete, da ostavljate tragove jer sve što nije zapisano nema svoju vrijednost.“
Recenzent knjige bila je profesorica bosanskog i srpskog jezika i književnosti Selma Avdić. Ona je istakla da je Selma bila otvorena za saradnju i da je prihvatala sve savjete koji su joj upućeni.
„Značaj prve zbirke pjesama mlade Selme Jašarević je prije svega u njenoj odličnoj osmišljenoj mozaičnoj strukturi, gdje svaki dio ima svoje mjesto i vodi ka finalnom motivu koji zadivljuje svojom iznenadnom pojavom i metamorfozom. Sunce bez koga se ne može nestaje ali se iznova rađa u kajsiji, drugačije i jedinstveno, potkrepljujuči bitnu misao zbirke, a to je da onaj ko ne podliježe promjeni umire i da samo onaj ko se pomiri sa smrću može ponovo roditi i postojati, u još boljem o jasnijem vidu. Neobične i impresivne metafore daju pjesmama posebnu dubinu i omogućavaju višestruko tumačenje i razlaganje motiva. Svaka pjesma ponaosob, kao i zbirka u cjelosti, dokaz su da što ranije počnemo pretapati misli i osjećaje u riječi i stihove, to ćemo prije biti samosvjesni i oslobođeni, a pravi put pred nama će se sam ukazati.“
Mlada spisateljica Selma Jašarević se zahvalila svima koji su na bilo koji način doprinijeli da njena knjiga ugleda svjetlost dana.
„Željela bih svima da se zahvalim što ste došli u ovako velikom broju danas, da me podržite. Prvenstveno bih željela da svim zaposlenim i učenicima čestitam Dan škole. Željela bih da se zahvalim uvaženom direktoru Safetu Smajloviću na moralnoj i finansijskoj podršci, da se zahvalim svojoj razrednici Ajseli Hadžiahmetović, svim nastavnicima koji mi predaju ali i onima koji mi ne predaju, a najviše bih željela da se zahvalim Selmi Avdić, mojoj recenzentkinji i mojoj nastavnici bosanskog jezika. Želim da se zahvalim i svojim roditeljima koji su me od početka podržavali i da se zahvalim svojoj učiteljici Almi Detanac koja je još od prvih dana vidjela moj talenat i koja me odgajala.“
Na kraju su dodijeljene zahvalnice svim učenicima koji su ostvarili zapažene rezultate na brojnim takmičenjima i na taj način dokazali da je ovo elitna škola.